+90 212 401 22 62 info@tekoba.com

Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarınız aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.

Akıllı Ev Sistemi, evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji verimliliğinden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur.

Duman Sensörü

 

Evinizi ve iş yerinizi yangına karşı korunun, duman sensörü ile erken uyarı sistemi ile her şeyden haberdar olun.

Siren

 

Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Su Baskını Sensörü Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Su baskını sensörü erken uyarı sistemi sizleri haberdar edip, uzaktan otomatik olarak suyunuzu kapayın.
Kapı Giriş Kontrol Belirlediğiniz alanlara girişi sınırlandırın, şifre ile kontrol getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
CO Sensörü Kullanılan dedektörler ile en küçük Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
Manyetik Kapı Sensörü Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın.
Garaj Giriş Sensörü Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
Alarm Sistemi Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
Gaz Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
Hareket Sensörü Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
Kamera İzleme Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
Enerji Ölçümü Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
Akıllı Priz Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tüketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
Panik Butonu Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
Sulama Kontrol Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
Havuz ve SPA Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
Radyatör Vana Kontrol Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
Sarsıntı Sensörü Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
Perde Panjur Kontrol Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
Klima Havalandırma Kontrol Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
Aydınlatma Kontrol Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
Termomete Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
Multimedya Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
Yerden Isıtma Kontrol Evinizde dilediğiniz odadaki, dilediğiniz sayıdaki yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.

Her Evi Güvenli, Konforlu ve Enerji Verimli Hale Getirir

Zipabox, yeni nesil akıllı ev kontrol ünitesidir. Genellikle düşük-enerji tüketimli radyo dalgaları ile kablosuz olarak duvarlardan ve kat aralarından iletişim kurabileceği gibi, istendiğinde kablolu cihazları da yönetebilir.

Akıllı Ev Otomasyonu İçin İhtiyacımız Olan Herşey Tek Bir Panelde

Zipatile tek bir cihazda tüm akıllı ev kontrol özelliklerini üzerinde toplamış yeni nesil akıllı ev dokunmatik panelidir.

Zipatile sahip olduğu bir çok entegre sensör ve fonksiyon sayesinde, mevcutta ayrı ayrı kullanılan tüm güvenlik, alarm, termostat, otomasyon paneli, IP kamera, interkom ve diafon gibi sistemlerin yerini alıyor ve hepsini sadece tek bir cihazda sunar.

EV YÖNETİCİSİ

 Kablosuz olarak diğer inohom ürünleri ile haberleşip senaryo ve alarm durumlarının yönetilmesini sağlar. Akıllı ev sisteminize ilk kurulum aşamasından daha sonra da, yeni cihazlar ekleyerek genişletilmesine izin verir.

NOVA PANEL

8 giriş ve 6 çıkış sayısı, UPS özelliği, dahili RF Gateway ve Server ile ALL IN ONE kavramını yeniden tanımlayan bir panel sunuyoruz. Kablosuz genişletilebilir altyapısı ile projeleriniz için standart bir akıllı evden fazlasını yapıyoruz.
Aynı zamanda enerji tüketiminizi kontrol altına alarak %30 enerji tasarrufuyla doğa dostu yaşam vaad ediyoruz.

SMART TOUCH PANEL

Anahtarda Devrim Başladı

Artık kalabalık anahtar grupları ve standart oda termostatı devri sona eriyor. Kapasitif dokunmatik ekranlı akıllı oda anahtarı ile akıllı ev sisteminin tüm kontrol yeteneklerine erişebilirsiniz. Aynı zamanda akıllı oda termostatı olan inohom akıllı oda anahtarı ile aydınlatma, perde-panjur, ısıtma sistemi ve senaryo kontrollerini yapabilirsiniz.
Akıllı oda anahtarı, tamperli cam tasarım ve farklı renk seçenekleri ile estetik ve teknolojiyi birlikte sunuyor.

 

SMART THERMOSTAT

İstediğiniz Sıcaklıkta

Dokunmatik cam termostat ile odanızın sıcaklığını 0.5° hassasiyetle ayarlayarak dilediğiniz sıcaklıkta kullanabilirsiniz. Akıllı ev ile entegre veya bağımsız çalışma özelliği ile esneklik sağlar.

Akıllı oda termostatı, temperli cam tasarım ve farklı renk seçenekleri ile estetik ve teknolojiyi birlikte sunuyor.

Güvenlik, Isıtma ve Diğer Kontroller

CCM17XX Merkezi Kontrol Modülü,

inohom ürünleri ile kablosuz haberleşebilmesinin yanında, kablolu sensör bağlantı desteği ile marka bağımsız güvenliğinizi sağlar.

Güvenlik fonksiyonuna ek olarak, oda bazlı ısıtma kontrolü, priz, perde-panjur ve aydınlatma kontrol yeteneği ile evinize konfor ve tasarruf sağlar.

Infrared Kontrol Modülü

Marka Bağımsız Çalışabilirlik

Bütün kumandalarınızı tek bir cihazda topluyoruz. Marka bağımsız olarak; tv, uydu alıcı, klima, müzik çalar gibi cihazların kontrolünü sağlar. Aynı zamanda akıllı evinizin tüm fonksiyonlarını mobil uygulamamız ve herhangi bir kumanda üzerinden gerçekleştirir.

Akıllı Ofis

Artık iş yerinize akıl katmanın zamanı geldi. Üstelik bu akıllı değişim, günlük rutin işlerinize tadilat için ara vermenize gerek duymaz. Uygulanması ve kullanması oldukça basit ve kolay. Ancak bu hızlı değişimin size kattığı değer sistemin basitliğine kıyasla kat kat büyük.

Enerji: Ofisinizdeki en önemli gider kalemlerinden olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmeye ne dersiniz? Hem aydınlatma, hem de ısıtma/soğutmadan kaynaklı, elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazancı hızla gözlemleyecek ve karlı çıkacaksınız.

Konfor: Ofisinizde bulunan elektrikli tüm cihazların yönetimini yerinizden kalmadan sağlamaya ne dersiniz? Aydınlatma, panjur veya perdeler, toplantı odalarınızdaki projeksiyon cihazları, ekran ve bilgisayarlar, artık telefonunuza veya akıllı tabletinize bir tek tuş uzaklığında. Üstelik, senaryolar yaratarak ve kurallar koyarak gereksiz yere enerji tüketimine ve unutkanlığa son verebilirsiniz.

Güvenlik: Ofisinizi ve ofisteki kritik öneme sahip cihazları dışarıdan gelebilecek tüm tehditlere karşı korumak istemez misiniz? Siz ofiste yokken alarmı kurup güvenle çıkmak, herhangi beklenmedik bir durumda uyarı ve mesajlar ile durumdan haberdar olmak, ip kamera ile bağlanıp ofisinizi uzaktan seyretmek, artık çok kolay. Öte yandan, tüm ticari bilgilerinizi sakladığınız bilgisayarlarınız ve sunucu odalarınızı su basması ve yangın karşı koruyarak, felaketlere karşı tedbir alabilirsiniz.

Akıllı Otel

Otelinizi akıllı otomasyon sistemi ile donatıp, misafirlerinize yepyeni ayrıcalıklar sunarken, rakiplerinize de fark atmak istemez misiniz?

Otel odalarından, toplantı odalarına, ortak kullanım alanlarından tuvaletlere kadar hemen yer yerde, akıllı otomasyon sistemiyle otelinize yepyeni bir yıldız ekleyebilirsiniz.

Enerji: Otelinizde en önemli gider kalemlerinden olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmeye ne dersiniz? Oda katlarından her ne kadar enerji kesici kartlı sistemler ile gereksiz enerji tüketimini engellemeye çalışsanız da, boş odalarda çalışan klimanın önüne geçmek haylice zordur. Bu kartlı sisteme paralel olarak, oda içindeki insan varlığına bağlı çalışan akıllı bir otomasyon ile gereksiz ısıtma/soğutma israfına son verebilirsiniz. Öte yandan, aydınlatma ve ısıtma/soğutmadan kaynaklı, elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazancı hızla gözlemleyecek ve karlı çıkacaksınız.

Konfor: Misafirlerinize odalarında, kendi şahsi cep telefonu veya akıllı tabletleri ile aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü yerlerinden kalkmadan yapmalarını sağlayarak akıllı otel konseptine geçmeye ne dersiniz? Bu sayede, oteliniz için yepyeni bir pazarlama alanı yaratabilirsiniz. Üstelik, tüm bu konfor cihazlarını siz genel bir merkezden de yönetebilir ve gereksiz kullanımı engelleyebilirsiniz. Misafirleriniz için yaratacağınız senaryolar ile enerji tüketimine ve unutkanlığa son verirken, etkileyici bir hizmet sunumu sağlarsınız. Öte yandan, toplantı odalarınızı akıllı hale getirip, toplantı yapan firmalara odalardaki tüm sunum cihazlarını uzaktan kumanda etme şansı sunabilirsiniz.

Güvenlik: Gerek oda katlarında, gerekse de ortak kullanım alanlarında, yangın, duman, su basma vb. tehlikelere karşı önlem alabilirsiniz. Havuz ve SPA gibi alanların çevresinin erişimini güvenle kontrol edebilirsiniz. Öte yandan, ilgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi cihazları ve daha fazlası artık tamamıyla sizin kontrolünüzde…

Akıllı Okul

Tüm öğrenci ve öğretmenlerin internet ve mobil dünya ile etkileşiminin arttığı, akıllı tahta ve tabletler ile öğrenime başlanan günümüzde, artık okulunuzdaki tüm altyapıyı akıllı hale getirmek çok kolay.

Gerek sınıflarda, gerek toplu kullanım alanlarında, gerekse de sosyal aktiviye salonlarından, güvenliği, konforu ve enerji verimliliğini bir arada elde etmenin yolu artık Zipato’dan geçiyor.

Uygulanması ve kullanması oldukça basit ve kolay. Ancak bu hızlı değişimin size kattığı değer sistemin basitliğine kıyasla kat kat büyük.

Enerji: Okullardaki en önemli gider kalemlerinden olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmeye ne dersiniz? Öğrenci sınıflarının sıcaklıklarını mevsime göre haftalık olarak programlayıp, merkezi bir sistemden kontrol ederek, öğrencilerin manüel müdahalesinden kaynaklanan enerji israfının önüne geçebilirsiniz. Akıllı termostat ve aydınlatma kontrolü ile elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazancı hızla gözlemleyecek ve karlı çıkacaksınız.

Konfor: Seminer salonlarında ve sosyal aktivite alanlarında öğretmenlerin uzaktan kontrol üniteleri ile aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü yerlerinden kalkmadan yapmalarını sağlayarak akıllı okul konseptine geçmeye ne dersiniz? Üstelik, tüm bu konfor cihazlarını siz genel bir merkezden de yönetebilir ve gereksiz kullanımı engelleyebilirsiniz.

Güvenlik: Öğrencilerin ortak kullanım alanları olan çalışma odaları, yemekhaneler, sosyal aktivite salonları ve dinlenme alanlarını uzaktan kamera ile denetleyebilir, beklenmedik durumlara karşı uyarı mesajları alabilir, yangın ve su baskını gibi felaketlere karşı önlem alabilirsiniz.