+90 212 401 22 62 info@tekoba.com

– Kart Okuyucu Sistemler  Nedir ?

Kart Okuyucu Cihazlar arasında yer alan çok fonksiyonlu dış kapılarda kullanılan kapı açma sistem özelliğinden faydalanmak ister misiniz? Bu sistem ev dış kapıları, işyeri ya da ofislerde rahatlıkla kullanılabilir.  Kart okuyucu sistemi ve elektronik kilit sistem özelliğinin bütünlük kazanması ile edinilen Kart Okuyucu Cihazlar kapı açma kollu kilit sistemi istediğiniz kapıları açma yetkisine sahip bir cihazdır.  Kalem pil ile çalışan bu sistem özelliği çok kullanışlı bir üründür. Geçiş kontrol yazılım sistemleri ile çalışan Kart Okuyucu Cihazlar arasında yer alan personel takip sistemi için gerekli kart okuyuculu cihazlarda giriş çıkışlarda oldukça kullanışlı bir ürün olarak tercih edilebilirliğini üstünde toplamaktadır.

– Geçiş Kontrol Sistemleri 

Geçiş kontrol sistemleri ile, işletmelerin ilk başta güvenlik olmak şartıyla, izleme ve kontrol etme amaçlı en çok tercih edip kullandıkları sistemlerin başında olmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri, yangın ve hırsızlık tespit entegrasyonu, bilgisayarlardan ve yazılımdan bağımsız bir şekilde lokal ve global olmakla antipassback ve geçiş anlarında fotoğraf kaydı gibi özelliklerle rakip ürünlerden ayrılmaktadır.

Geçiş kontrol sistemleri, şifreler, kişisel tanımlama şifreleri (PIN’ler), biyometrik tarama ve fiziksel ya da elektronik anahtarlar da olmak üzere giriş için kimlik bilgileri aracılığıyla yetkilendirme ve tanımlama, kimlik onaylama, erişim yetkisiyle gerçekleşmektedir. SQL yazılımla ve ethernet ile birlikte paneller arası geçişlerle haberleşme seçenekleri de bulunmaktadır.

Önder Zaman geçiş kontrol sistemleri, bilgisayardan bağımsız olarak 7/24 çalışabilmektedir. Binaların içindeki ve dışındakileri personellerin listesine ulaşım sağlama özelliğiyle ve interaktif misafir yönetim modülü ile çalıştığınız yerin iş yoğunluğunu hafifletecektir. Kapı alarmları, 11 adet farklı dil seçeneği, harita ve kroki aracılığıyla izleme, tek bir panel üstünde kart okuyucular ve parmak izini kullanabilme, otomatik bir şekilde mail gönderebilme, interlock kapı geçiş kontrolü özelliklerini de geçiş kontrol sistemlerini üste yükseltmektedir.

–  Asansör Kat Yetkilendirme Sistemleri  

Asansör kat yetkilendirme sistemleri, istediğiniz bütün kişilerin asansör giriş ve çıkışlarını görebilir ve özelleştirebilirsiniz. Asansör kat yönlendirme sistemini, çevrim dışıyken veya bilgisayarınıza bağlı olarak da kullanmanız mümkün, bir kişinin dışarı çıktığı zamanı hangi katları kullandığını görüp, raporlayabilirsiniz. Asansör kat yetkilendirme sistemlerini kurmak ve kullanmak gayet basittir.
Asansörlerin, makine dairesine ya da asansör izin panelinin olduğu bir yere monte edilir.

Asansör, izin paneliyle en fazla 10 adet kart yetkilendirilebilir. Bir katta 10’dan fazla durak varsa eğer, entegre edilmiş bir panel sayısını kullandığınız taktirde durak sayısını artırabiliyorsunuz. Asansör içine de bir kart okuyucu da yerleştirilmiştir. Cat6 kablosu, asansörlerin yetkilendirme paneliyle asansör kartı okuyucusunun arasına çekilir. Kabloyu çekmek çok kolaydır, çünkü veri kabloları ve enerji kablolarını makine dairesinden çekilmiştir, bu şekilde asansör asansör kabininde sorunsuz çalışabilir ve yalnız sistem için gerekli olan cat6 kablosu bir önceki cat6 kablosu ile bağlanır. Asansör kat yetkilendirme yazılımları, olayda kullanılabilen herhangi bir bilgisayara kurulmuş ve sistem kullanımına hazır bir şekilde bekler. Gelen misafirlerin kimlikleri alınıp asansör giriş kartı ile değiştirilir. Kartın hangi saatte çıkarılacağı programda kodlanır ve asansör kartını kullanan tarafından belirlenen ayarların haftanın belirli günlerinde belirli zamanlarla belirli katlara geçmek serbesttir.

– HGS Geçiş Sistemleri 

HGS takip sistemleri boğaz köprüsünde ve otoyollarda uzaktan kumanda ile sistem fonksiyonları ile konforlu ve hızlı bir şekilde geçişler yapabilmenize yardımcı olacak sistem ayarları arasında bulunmaktadır. HGS takip sistemleri cezalı geçiş olduğu durumu haricinde normal bir geçiş yapacağınız noktalarda % 20’ye varan indirim seçenekleri de sunmaktadır.

HGS takip sistemleri fonksiyonlarından yararlanarak kara yollarında rahat ve konforlu araç sürebilme keyfini yaşamaya ne dersiniz? Otoyol ve boğazlarda gişelerde ödeme yapmadan geçmenize izin veren bu takip sistemi sayesinde hesap bilgilerinizi güncelleyip geçişleriniz de yüklediğiniz bakiye miktarı üzerinden ödeme yapan etiket kullanımlarınızla daha faydalı bir şekilde trafikte araç kullanmanıza yardımcı olacaktır. HGS sistemi için bakiye yüklemeye ne dersiniz?

– Öğrenci Yurt Takip Sistemi Nedir?

Öğrenci yurtlarındaki takip sistemlerinde özellikle öğrencilerin kurallara uyduğu takdirde velilerinin bilgilendirilmesinin önemini arz eden sistem fonksiyonlarını arasında yer almaktadır. Bu sistemler sayesinde öğrencilerimiz arasında giriş ve çıkış yapılırken geç kalma ya da gelmeyen öğrenci durumunda basit bir şekilde takip edilir.

Öğrenci yurttaki takip sistemlerini yurda giriş ve çıkış işlemlerini saat ve dakika olarak tamam hale geldikten sonra size özet olarak giren ve girmeyen öğrencilerin aralarından gelmeyenlerin listesi rapor şeklinde elinize ulaşır ve size rehber olur. Öğrencilerin yurt takip sistemi olduğunda yönetmeliğe ters durumların önüne geçme şansını da yakalamış olacaksınız. Geç kalanların veli haber bilgilendirmesini telefon ile arayarak ya da sms aracılığı ile mesaj göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

– Personel Takip Sistemi Nedir?

Personellerin takip sistemleri yüz tanıma sistemleri, parmak izi sistemleri, barkodlu proximity sistemleri, kart basım saatleri ya da personellerin kontrol yazılımları yardımı sayesinde tasarlanıp ürünün seçimleri ile iş yerlerinizde faydalanabileceğiniz sistemlerin arasında üst sıralarda yer alacaktır. Yüz tanıma sistemlerinin özelliğiyle çalışan fazla ürün seçeneği arasından seçim yaparak personeller için takip sistemlerini tercihiniz bu ürün ile iş merkezinizi mont edebilme amacında kesin karara ulaşabilirsiniz. İşe giriş ve çıkışlarınızda ya da yemekhanelerde, wc girişlerinde ve çıkışlarınızda kontrolü uygulama amacıyla kartlı ya da kartsız, parmak izi okuyucu sistem ile bulunan personel takip sisteminin fonksiyonlarından faydalanma eylemini profesyonel şekilde sağlayabilirsiniz. Personellerinizi bu sistem aracılığıyla daha disiplinli bir şekilde performans alarak çalışmaya sevk edebilirsiniz.

– Spor Salonu Üye Takip Sistemi Nedir?

Spor salonlarındaki üyeler için takip sistemleri kullanımı giren ve çıkan müşterilerin spor salonuna üye olup olmadığını analiz etmek amaçlamaktadır. Turnikeli çalışan bu sistemler yüksek teknolojiyi kullanarak spor salonu sahiplerine sunduğu özel bir kolaylık sağlamaktadır. Spor salonlarında giriş ve çıkışın sağlandığı geçiş noktalarında kurulum sağlayarak kullanılan spor salonu üyelerin takip sistemleri turnike üzerine kart veya parmak izi okuyucusu güvenlik sistemleriyle çalışan sistemler şeklinde karşımıza gelmektedir.

Gerekli görüldüğü takdirde bu sistemlerde aynı zamanda şifre ile giriş yapabilme fırsatı içinde tanınmaktadır. Bilgisayarınız üstüne yazılacak üye takip yazılımları sayesinde spor salonu üye takip sistemi ediniminde bulunabilirsiniz.

– Spor Salonu Üye Takip Sistemi Nedir?

Turnike Sistemleri, güvenlik, disiplin ve trafik sağlamak amaçlı personellerin ve diğer kişilerin herhangi bir yerden giriş veya çıkış yaptıklarını kontrol etme amaçlı tercih edilmektedir. Turnike sistemleri çelikten, çok dayanıklı bir paslanmaz özelliğe sahip bir üründür. Sistemler, personel takip sistemleri, kontrol sistemleri, giriş kontrol güvenlik sistemleri ile kullanılabilir. Biyometrik sistemlerle uyumlu ve üst düzey güvenlik söz konusu olur. Sistemlerimiz; Personel takip sistemlerini, okul turnike sistemleri gibi farklı çeşitlerde bulundurmaktadır.

Hızlı Transit Turnike; Hızlı geçiş ve şık görüntü gerektirir. Genelde şık görünümlü mekânlarda kullanılır. VIP Turnikeler; Engelli insanlar veya özel durumlarda kullanılan bir çeşittir. Boy Turnike; Genelde stat gibi mekânlarda kullanılır. Çok sağlam bir malzemeye sahiptir. Tripot Turnike; En fazla seçilen turnikelerden turnike türlerinden biridir ve bugünde yaygın olarak herkes kullanılmaktadır. 3 kolu olduğundan dolayı Tripot turnike denmektedir.Turnikenin fiyatları, turnikenin malzemesinin kalitesine bağlı olarak ve türüne göre değişim gösteriyor. Turnike fiyatları, döviz olaylarından dolayı da etkilenmektedir

– Wc (Lavabo) Takip Sistemi Nedir?

WC takip sistemleri ile çalışan personellerin wc kullanma sürelerini düzeltme avantajını kullanabilirsiniz. WC kapılarını elektronik kilitler sayesinde kontrol edilmekte; tuvalet kullanımlarını izin verilen kişilere izin verildiği miktarda giriş hakkı verilecektir. Uzun süreli kullanmalar olduğu taktirde ceza kesimine kadar giden durumları ayarlayabilme şansını size verecek ve olan WC takip sistemleri ile çalışanlarınız arasında performans artışını arttırabileceksiniz.

Personellerde düzenli çalışma alışkanlığını ve lazım olduğunda ihtiyaç giderilmesinde rehberlik eden WC takip sistemleri sayesinde kâr edebilme fırsatını bile elde edebileceksiniz. Kartlı ya da kartsız şekilde parmak okuyucusunun sistem özelliğiyle tuvalete giriş ve çıkışlar için izin veren bu sistemde sizin giriş ve çıkışlarınız için izin verilen zamanı aşmayacak şekilde izin bilgi girişi ile iş merkeziniz hüküm sürebilir.

– Yemekhane Takip Sistemi Nelerdir?

Yemek hanelerdeki takip sistemlerini karta kişinin bilgilerini ve fotoğrafını kartın üstüne basıp kartları okuyup personel tanıma işlemini yerine getirmekte profesyoneldir. Yemek hanelerde takip sistemleri sayesinde işveren yemek yiyenlerin raporunu, kişi başına yemek yiyenlerin raporunu, kredisi bitmiş olan kişilerin raporunu, aylık raporlar halinde, tarih aralıklı rapor, misafir raporları ve ek kontör yükletmiş olan kişilerin raporlarını tutabilirsiniz.

Yemekhane takip sistemleri kartlı ve parmak izli sistem fonksiyonlarına sahiptir. Bu fonksiyonlardan yararlanırken turnikeli model yerleştirme işleminde bulunduğunuzda kart ya da parmak izi sistemlerini sağlayabilirsiniz. Yemekhanedeki geçişlere yerleştirilen bu sistemler bilgisayarınıza yükleyeceğiniz yemekhanede yazılım ile uzaktan kumanda ile kontrol sağlanmaktadır. Saat girişlerini yaparak kişilerin zamanında yemekhaneden faydalanmasını mümkün hale getirebilirsiniz.

Personellerde düzenli çalışma alışkanlığını ve lazım olduğunda ihtiyaç giderilmesinde rehberlik eden WC takip sistemleri sayesinde kâr edebilme fırsatını bile elde edebileceksiniz. Kartlı ya da kartsız şekilde parmak okuyucusunun sistem özelliğiyle tuvalete giriş ve çıkışlar için izin veren bu sistemde sizin giriş ve çıkışlarınız için izin verilen zamanı aşmayacak şekilde izin bilgi girişi ile iş merkeziniz hüküm sürebilir.

ÜRÜNLER

Proximity Kart Okuyucu Terminal

 • Besleme 12V DC Max.70mA
 • 125 KHz Proximity
 • Bağlantı birimi RS-485
 • Buton
 • Kuru kontak röle NO/NC 2 Amper
 • Sesli ve ışıklı uyarı
 • Access Özellikleri :
 • 15 Okuyucu grubu tanımı – 100 Kart grubu tanımı
 • Tarih aralığı – Genel geçiş sayısı
 • Günlük geçiş sayısı – Günlük süre (Dakika)
 • Haftanın günleri – 6 Saat aralığı
 • Saat aralıklarında geçiş sayısı – Kontör kontrol
 • Antipass – SQL tabanlı kontrol ve raporlama programı (Access ,spor salonu ,yemekhane ,wc)
 • Online geçiş gözlem programı
 • Datayı txt olarak yedekli kaydetme

 • 125/khz (OPSİYONEL SEÇİM) bit proximity ŞİFRELİ kart okuyucu.
 • Kart id`sini okuyup wiegand(Data0/Data1) hattından yollar.
 • Pratik ve hızlı uygulamalar geliştirmek için idealdir.
 • Wiegand bağlantılı tüm cihazlar ile çalışabilir.
 • Genel Özellikler
 • Ürün Kodu :
 • Protokol : ISO14443A, ISO15693
 • Kart Tipleri : Proximity
 • Çalışma Voltajı : 12V
 • Güç Tüketimi : 60mA
 • Sıcaklık : -40 / 85°C
 • Kablo Hatları:
 • Wiegand: Data0, Data1.
 • LED_OK#: Kart yollandıktan sonra karşı taraftan beklenen GND tipindeki sinyal.

  • Kullanıcı Kaydı :30.000 Kullanıcı
  • Hareket Kaydı :50.000 Log Kapasitesi
  • Okuyucu Tipi :125 Khz Proximity Kart
  • Kullanım Çeşidi :Kartlı,Şifreli
  • Bağlantı Tipi : TCP/IP, RS232/485, USB Host, Wiegand In/out Bağlantı
  • Kullanım Alanı :Personel Takip, Kilit Açma, Turnike Açma ve Yetki

  TEKOBA

  BAYİSİDİR