+90 212 401 22 62 info@tekoba.com

İnterkom Nedir?

İnterkom sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. İnterkom sistemler hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

IP interkom sistem, sisteme bağlı bütün cihazların ( daire monitörleri, kapı panelleri, asansör konuşma cihazları, güvenlik konsolları, asansör çağırma cihazları, IP kameralar vs) kendi aralarında TCP/IP ağ ve SIP haberleşme protokolünü kullandığı, cihazların birbirine CAT6 veya fiber kablo ile bağlandığı tam (full) sistem olarak tanımlanmaktadır.

Yapay zeka, bulut bilişim, Android ve Linux işletim sistemi, IP ve SIP haberleşme protokolü, etkin güvenlik, yüz tanıma, sesli kontrol gibi gelişmiş teknolojileri bir arada kullanabilen İnterkom sistem, ürün ve çözümleri her geçen gün daha fazla insanın akıllı yaşam teknolojilerinden kolayca faydalanmasını sağlamaktadır.

Bir Apartman Dairesindeki İnterkom Sistemi

İnterkom Sistemi, evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji verimliliğinden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur.

Güvenlik ve Emniyet Sistemi

İnterkom Sistemler sadece bir görüntülü görüşme sistemi değil aynı zamanda daire sahiplerinin güvende ve emniyette yaşamasını sağlayan kapsamlı bir güvenlik sistemidir. Üstelik, merkezi güvenlik yönetim sistemi sayesinde, daire içinde oluşan güvenlik ve emniyet ihlallerinde daire içi panelin sireni aracılığı ile uyarı verilmesinin yanı sıra bina merkezi yönetim sistemine de haber verilerek evinizin ve sevdiklerinizin güvenliği garanti altına alınır. Daire içi paneller sahip olduğu I/O girişleri vasıtasıyla tüm kablolu sensör ve dedektörler ile bağlantı kurarak harici bir alarm sistem maliyetini ortadan kaldırıp size komple bir çözüm sunar.

 • Hareket sensörleri
 • Duman ve ısı dedektörleri
 • Doğalgaz ve CO dedektörleri
 • Su basma sensörü
 • Kapı ve pencere manyetik kontak
 • Daire içi panele entegre siren
 • Merkezi sisteme uyarı bildirimi

ÜRÜNLER

KAPI ÖNÜ ZİLLER

Akuvox R29

Akıllı giriş kontrolünün öncü ürünü Akuvox R29F serisi Kapı Önü SIP İnterkom Paneli ile yüz tanıma ile giriş kontrolü sağlayıp binanızda en üst seviyede güvenlik sağlayabilirsiniz. Akuvox R29 F/S serisi geliştirildiği yeni nesil iletişim protokolleri sayesinde yüksek görüntü kalitesi sunar ve sahip olduğu dokunmatik ekran, suya, toza ve darbeye karsı dayanıklı olma özellikleri ile projelerde fark yaratmaktadır.

Akuvox R27 

Numerik tuş takımına sahip Akuvox R27 serisi Kapı Önü SIP İnterkom Paneli suya, toza ve darbeye karşı dayanıklıdır. Yüksek görüntü kalitesine ve geniş kamera açısına sahip Akuvox R27 güvenlik ile konforu bir arada sunar. İster RFID kart ile isterseniz de şifre ile kapı açma opsiyonlarına sahiptir. Akuvox Kapı Önü Zil Panelleri ile dayanıklı ve uzun ömürlü interkom görüntülü görüşme sistemlerine sahip olursunuz.

Akuvox R26

Villa, müstakil ev ve ofisler için tasarlanan Akuvox R26 serisi Kapı Önü SIP İnterkom Paneli ile hem kapı önünü kamera ile takip edebilir hem de ziyarete gelen misafirlerinizi görsel olarak karşılayabilirsiniz. Gece görüşü sayesinde karanlık ortamlarda bile yüksek görüntü kalitesi yakalarsınız.

Akuvox R23

Sade ve basit ama bir o kadar da şık bir tasarımı olan Akuvox R23 serisi kamerasız Kapı Önü SIP İnterkom Paneli villa, müstakil evler veya ofisler için yüksek kalitede sesli görüşme imkanı sunmaktadır. Güvenlik ve resepsiyon gibi uygulamalarda Akuvox R23 serisi size eşsiz bir güvenlik çözümü sunacaktır.

Akuvox R21

Yıkıcı ve kırıcı darbelere karşı eşsiz bir koruma sunan Akuvox R21 serisi Kapı Önü SIP İnterkom Paneli villa, müstakil ev ve ofisler için tasarlanmıştır. Acil durumlarda kullanılmaya ve zorlu dış ortam koşullarına uygun olan Akuvox 21 dayanıklı yapısı ile sizlere premium ses ve görüntü kalitesi sunar.

Akuvox R26

Villa, müstakil ev ve ofisler için tasarlanan Akuvox R26 serisi Kapı Önü SIP İnterkom Paneli ile hem kapı önünü kamera ile takip edebilir hem de ziyarete gelen misafirlerinizi görsel olarak karşılayabilirsiniz. Gece görüşü sayesinde karanlık ortamlarda bile yüksek görüntü kalitesi yakalarsınız.

Multitek DIP70

Multitek DIP70: Alüminyum gövde, su ve toza dayanıklı IP65 sınıfı koruma, Dikey kırılmaz, çizilemez kapasitif ekran  7″ IPS LCD, 1024X600 çözünürlüklü,  ayarlanabilir, geniş açılı 2 MP kamera, istendiğinde dokunmatik butonlu kapı paneline dönüşme, tek tuşla rehber, güvenlik, daire ve görevliye ulaşma ,rehber özelliği ile apartman sakinlerini bulma ve arama, her daireye özel tanımlanan kapı açma şifresi veya kartlı geçiş ,zaman ve sıcaklık bilgisi, internete bağlandığında hava durumu bilgisi, fotoselli, 7 farklı renge programlanabilir ışıklı çerçeve (opsiyonel) , enerji tasarruflu, harekete duyarlı sensör ile uyanma ,sesli mesajlarla kullanıcıyı yönlendirme, şirket logosunu rehbere ekleme

Multitek DIP01

Villa kapılarına takılan tek butonlu dokunmatik kapı paneli, misafir villa önüne geldiğinde kapı panelindeki butona basarak daireyi arar, alüminyum ve ABS plastik panel ,suya, toza dayanıklı IP65 sınıfı koruma, harekete duyarlı fotoselli ışıklar, paralel kapı panelleri bağlanabilir, renk değiştiren dokunmatik buton.

Multitek DIP40

 4” LCD ekrandaki GUI ikonları ile işlemler kolayca yapılır, tek dokunuşla güvenlik ve kapıcı aranabilir. Rehber özelliği ile dairede oturan kolayca bulunur ve tek tuşla aranır, kapı açma şifresini girerek veya kartla kapıyı açma, daire numarası ve ardından ENT yaparak daireyi arama, her bir daireye 5 adet proksi kart tanımlama. Daire bazında kartları iptal etme, ana ekran sayfasında apartman ismini, numarasını gösterme. Zaman ve ortam sıcaklığı bilgisi, 7 farklı renge programlanabilir dokunmatik tuşlar. Fotoselli, 7 farklı renge programlanabilir ışıklı çerçeve (opsiyonel), bir apartman veya siteye istenen sayıda kapı paneli bağlama özelliği, IP adresine ihtiyaç duymadan kapı numarasını tanımlama.

DAİRE İÇİ PANELLER

Akuvox IT83

Sektörün en yenilikçi ve android işletim sistemi tabanlı Akuvox IT83 daire içi paneli yüksek kalitede ses ve görüntü sunan SIP tabanlı çok fonksiyonlu bir dokunmatik iletişim panelidir.

10” dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile interkoma kolaylık katar. Şık tasarımı ve işlevsel yapısı ile dijital evlerin değişmez bir parçası olmaya aday.

Akuvox IT82

Android işletim sistemi tabanlı Yeni Nesil Akuvox IT82 daire içi interkom paneli yüksek kalitede ses ve görüntü sunan SIP tabanlı çok fonksiyonlu bir dokunmatik iletişim panelidir.

7” dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile interkoma kolaylık katar. Şık tasarımı ve ekonomik yapısı ile evlerin değişmez bir parçası olmaya aday.

Akuvox IT81

Yeni Nesil Akuvox IT81 daire içi paneli yüksek kalitede ses ve görüntü sunan SIP tabanlı çok fonksiyonlu bir dokunmatik iletişim panelidir.

 7” dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile interkoma kolaylık katar. Şık tasarımı ve ekonomik yapısı ile evlerin değişmez bir parçası olmaya aday.

Akuvox IT80

Ekonomik ve şık interkom çözümleri için özel olarak tasarlanan Akuvox IT80 Daire İçi SIP Paneli yüksek kalitede ses ve görüntü iletişimi sunar.

7” dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile interkom kullanımını kolaylaştırır. Şık tasarımı ve fonksiyonel yapısı ile evinizin değişmez parçası…

Akuvox C315S

Android OS tabanlı Akuvox C315S daire içi panel uygun maliyetlerle yüksek performansı, şık görünümü ve kaliteyi size birlikte sunuyor.

7” dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile görüntülü görüşmeye kolaylık katar. Yüksek görüntü ve ses kalitesi ile C315S projelerinizin değişmez üyesi olmaya aday.

Akuvox C313S

 Yüksek performans, şık görünüm ve kalite bir arada olsun, hem de ekonomik olsun diyorsanız, Akuvox C313S size SIP interkom’un sunduğu tüm özellikleri sağlamak için hazır.

 

Multitek RIP102

RIP102RF    : Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
RIP102RL    :  Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
RIP102KNX :  Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

10” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı, daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet). Bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme, SMS alma ve gönderme, ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler, Enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

Multitek VIP101

 

VIP101RF     :  Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP101RL     :  Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP101KNX  :  Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

10” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı, Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet). Bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme, SMS alma ve gönderme, ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

 

Multitek VIP 100 Delux Smart

 

VIP 100 Delux Smart RF    : Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 100 Delux Smart RL    : Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP 100 Delux Smart KNX  :  Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

10” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik •

Multitek VIP101

 

VIP101RF     :  Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP101RL     :  Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP101KNX  :  Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

10” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı, Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet). Bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme, SMS alma ve gönderme, ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

 

Multitek VIP 100 Smart

 

VIP 100 Smart RF    : Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 100 Smart RL     : Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP 100 Smart KNX  : Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

10” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı. Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik •

Multitek VIP 70 SOMFY 

      

VIP70-SOMFY IP daire monitörü; patentli RTS kablosuz kontrol teknolojisi kullanılarak, Multitek tarafından dünyanın bu konudaki lider firması Somfy’ye üretilmektedir. Multitek IP İnterkom sisteminde daire monitörü olarak VIP70-SOMFY kullanılır. İhtiyaç duyulan kapı paneli, adaptör gibicihazlar Multitek IP interkomdan seçilir. VIP70-SOMFY daire cihazına, aşağıda sunulan Somfy kablosuz RTS modülleri tanıtılarak;
Evinizi kırmadan, dökmeden, kablo çekmeden Akıllı Eve dönüştürürsünüz!

VIP70-SOMFY DAİRE MONİTORU ÖZELLİKLERİ

VIP70 daire monitörlerinde bulunan bütün interkom ve alarm özelliklerine sahiptir.

Ek olarak, 5 grup Somfy RTS akıllı ev cihaz modülü monitöre tanıtılır ve cihaz üstünden dokunarak kontrol edilir.

İnterkom ağına “Akıllı Telefon Kontrol Modülü- CONNEXOON” bağlanırsa, bütün kablosuz cihazlar akıllı telefon üzerinden/internetten tek tek kontrol edilir.

Monitöre aşagıdaki kablosuz modülleri tanıtılıp kontrol etmek mümkündür:

 • Elektrik kesme, gaz/su vana kontrol
 • Anahtar yuvası içine yerleştirilen aydınlatma modülü ile ışık kontrol
 • Priz veya Dimmer priz kontrol
 • Perde/panjur kontrol
 • Kombi kontrol ve oda termostatı ile sıcaklığı ayarlama

Multitek VIP 74

 

VIP 74 STD             : 7” IP İnterkom Monitörü Modeli,
VIP 74 Alarm          : 7″ IP İnterkom, Alarm Monitörü Modeli,
VIP 74 Smart RF    : 7″ IP İnterkom Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 74 Smart RL    : 7″ IP İnterkom Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP 74 Smart KNX :  7″ IP İnterkom Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

7” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı. Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

Multitek VIP 72

      

VIP 72 STD            7″ IP İnterkom Monitörü Modeli,
VIP 72 Alarm         : 7″ IP İnterkom, Alarm Monitörü Modeli,
VIP 72 Smart RF   : 7″ IP İnterkom Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 72 Smart RL   : 7″ IP İnterkom Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP 72 Smart KNX :  7″ IP İnterkom Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

7” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı. Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

Multitek VIP 71

VIP 71 STD          : 7” IP İnterkom Monitörü Modeli,
VIP 71 Alarm     : 7″ IP İnterkom, Alarm Monitörü Modeli,
VIP 71 Smart RF: 7″ IP İnterkom Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 71 Smart KNX:  7″ IP İnterkom Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

7” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı. Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

Multitek VIP 70

      

VIP 70 STD          7″ IP İnterkom Monitörü Modeli,
VIP 70 Alarm     : 7″ IP İnterkom, Alarm Monitörü Modeli,
VIP 70 Smart RF: 7″ IP İnterkom Alarm, Kablosuz Akıllı Ev Monitörü Modeli,
VIP 70 Smart RL: 7″ IP İnterkom Alarm, Röleli Akıllı Ev Monitörü Modeli
VIP 70 Smart KNX:  7″ IP İnterkom Alarm, KNX Akıllı Ev Monitörü Modeli

7” TFT LCD, kapasitif dokunmatik ekran, 0.3 Mpiksel kamera, TFT kartı, iç zil bağlantısı, tarih, saat gösterme özelliği, PoE özellikli Ethernet bağlantısı. Daireler ve site tesisleri arasında sınırsız görüntülü konuşma, arama tipine göre farklı zil sesleri, aramaların resim kaydı (1000 adet), bir daireye 4 paralel cihaz bağlayabilme, programlayarak istenen sayıda IP kamera (ONVIF) izleyebilme. SMS alma ve gönderme ACİL ARAMA BUTONU, Beni Rahatsız Etme, Beni Takip Et vs özellikler , enerji tasarruflu cihaz ve daha birçok özellik

KONSOLLAR

Akuvox Güvenlik Konsolu VP- 48G

 

Güvenlik noktaları, resepsiyon veya apartman görevlisi daireleri için ideal bir çözüm sunan Akuvox VP-R47P, sahip olduğu 7” dokunmatik ekran ve 2Mp kamerası ile size yüksek kalitede bir iletişim sunacaktır. Gerek güvenlik ile daireler arası sesli veya görüntülü görüşme gerekse de bina için concierge ve güvenlik hizmetlerinin üzerinden karşılanacağı bu Android tabanlı konsol ile istenirse bina için SIP telefon santraline de bağlantı yapmak mümkündür.

Multitek GUV IP 100

      

Ahize ile görüşme, arayan , aranan dairelerin blok ,daire numaraları, isimleri  görüşme başlama zamanı bilgileri, telefon rehberi ile kolay arama, Güvenliğe CCTV IP KAMERA bağlanmışsa ,daire arandığında kamera görüntüsünün daire ekranına aktarma. Bir güvenlik meşgulse, gelen aramanın programlanan diğer güvenliğe otomatik geçişi, alarm mesajlarının konsolda toplanması ve değerlendirilmesi, dairelere toplu SMS mesajı gönderme özelliği. Cihaz ile ilgili bütün özellikleri cihazın ekranına dokunarak yapma. Hızlı dokunma algılaması ve kapasitif dokunma fonksiyonu ile uzun ömürlü ekran. Cihaz ana sayfasında gerçek zamanı gösteren analog saat , tarih ve  ortam sıcaklığı bilgisi ve acil durumlarda KULLANILMAK ÜZERE “ACİL ARAMA BUTONU”. Enerji tasarrufu sağlamak için uyku moduna giren, ve dokununca uyku modundan çıkan ekran özelliği.Tek dokunuşla güvenlik, kapıcı, site yöneticisi, site servisini arama, daire kapısına görüntülü bağlanma.Arayan, aranan numaraların kaydı. Telefon rehberi özelliği ile daireleri kolay arama.“Rahatsız etme”,” Beni takip et”, ”Meşgulsem yönlendir” vs özellikler. Tek donuşla apartman kapılarına bağlanma ve izleme. Arayan dairenin/ birimin numarasını ve ismini ekranda görme (CID özelliği). Farklı birimlerden gelen çağrıların (kapı, güvenlik, iç zil, daire) farklı melodilerle çalması. Cihazı çalar saat olarak kullanabilme özelliği. Kapıdan gelen aramaların resmini kayıt etme (1000 adet). (SD kart ile sınırsız.)  Hizmetler özelliği ile ağdaki (veya internetteki) bir yere sipariş verme, mesela taksi çağırma, gazete sipariş verme. Cihazın durumunu kontrol etme ve arızasını tespit etme.

– İntercom Sistem Nedir ?

Diafon sistemi; genellikle iş yeri ve apartmanlarda sesli iletişimi sağlamak için kullanılan dahili konuşma sistemine verilen ad olarak tanımlanabilir. Yani daha basit bir anlatımla, bas-konuş prensibiyle çalışan bir telsiz gibi düşünülebilir. Diafon çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilir. Buton bırakıldığında ise dinleme durumuna geçilir. Yani kullanıcılar arasında tek yönlü iletişim sağlanır. Konuşmanın sona ermesinden sonra da diafon otomatik kapanır. İnterkom; diafon sistemi ile aynı işlevlere sahip olmasının yanında daha fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Diafon modelleri, kullanım yerine (iş yeri, apartman, taksi durağı vb.) ve ihtiyaca göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Apartman diafonlarında, daireler arası ve kapıcı arama temel işlev olmakla birlikte daha gelişmiş diafon çeşitlerinde kapı otomatiği kontrolü, yangın alarmı çalıştırma, görüntülü konuşma gibi özellikler de bulunabilmektedir.

Fonksiyonel ve modüler bir yapıya sahip olması nedeniyle bireysel ve çok kullanıcılı kullanıma uygundur.

İnterkom çeşitlerinin, uygulanan sistem yapılandırmasına göre özellikleri değişebilir. İnterkom cihazı tercih edilmesi durumunda kullanıcılara sunulan avantajlar şöyle sıralanabilir;

Görüntülü interkom sistemleri, görüntülü ve anlık iletişim sağladığından tanınmayan ya da şüpheli şahısların binaya girişi engellenebilir.
Güvenlik kameralarına bağlantı yapılabilmesi sayesinde interkom üzerinden çocuk oyun alanlarını, otoparkı vb. yerler görüntülenebilir.
Daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirilmesine imkan sağlar.
Site yönetimi, güvenlik görevlileri ve çevredeki market, restaurant gibi noktalarla haberleşmeyi sağlar.
Yangın, hırsız alarmı interkom aracılığıyla yönetilebilir.
Interkom sistemleri; güvenlik kamera sistemleri ve hırsız alarm sistemleriniz ile tam uyumlu çalışabilir.
İnterkom cihazları, akıllı ev otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışır ve uzaktan yönetime olanak sağlar.
İnterkom sistemi seçiminde; öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenip bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır.

– İntercom Sistemi’nin Kullanım Alanları Nerelerdir ? 

Bu teknoloji, ev, ofis, iş yeri gibi alanlarda kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlar. Görüntülü interkom sistemleri, görüntülü ve anlık iletişim sağladığından tanınmayan ya da şüpheli şahısların binaya girişi engellenebilir. Güvenlik kameralarına bağlantı yapılabilmesi sayesinde interkom üzerinden çocuk oyun alanlarını, otoparkı vb. yerler görüntülenebilir. Daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirilmesine imkan sağlar. Site yönetimi, güvenlik görevlileri ve çevredeki market, restaurant gibi noktalarla haberleşmeyi sağlar.
Yangın, hırsız alarmı interkom aracılığıyla yönetilebilir. Interkom sistemleri; güvenlik kamera sistemleri ve hırsız alarm sistemleriniz ile tam uyumlu çalışabilir.
İnterkom cihazları, akıllı ev otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışır ve uzaktan yönetime olanak sağlar.

– Neden İntercom Sistemi ?

Bugün hala çoğumuz klasik, teknolojik otomasyon ve çözümlerin bulunmadığı evlerde yaşıyor. Neleri kaçırdığınızı görmediğimiz sürece eksiklik hissetmeyebiliriz. Peki intercom sistemi bir evde yaşıyor olsanız neler kazanabilirdiniz?

Basit bir güvenlik sistemi kurulumu ile evinizin güvenli olduğunu düşünebilirsiniz. Kapıda bulunan kişinin görüntüsünü size sunarak kapıyı açıp açmama kararını size bırakır.

Ya da çocuğunuz parkta oynuyor mu, açıp kameradan izleyebilir ve görebilirsiniz.

Komşunuzla daireler arası görüşme yapabilirsiniz. 

Güvenlikle görüşebilir, acil durumu bildirir ya da gelen misafirlerinizi kabul edebilirsiniz.

Genel Fonksiyonlar

 • Dış kapı panelinden arama
 • Dış kapı ve daire monitör arasında ikili konuşma
 • Daireler arasında ikili görüşme
 • Çağrı süresi boyunca; karşılıklı konuşma, ziyaretçiyi izleme ve kapıyı açma işlevleri.
 • Resim yakalama özelliği ve sürekli fotoğraf çekimi, Evden-uzakta özelliğiyle otomatik kayıt.
 • Dijital fotoğraf çerçevesi fonksiyonu ( SD kart desteği monitörlerde sınırlıdır)
 • Çok dil seçeneği
 • CCTV kamera entegrasyonu
 • PBX aracılığıyla sabit veya mobil telefona çağrı aktarma özelliği

Daire İçi Monitörler

 • 4”/7” dijital TFT ekran seçenekleri
 • Sıva üstü montaj için süper ince tasarım
 • Dokunmatik ekran, dokunmatik buton seçenekleri
 • Dış kapı ve kameraları izleme seçenekleri
 • Dijital fotoğraf çerçevesi fonksiyonu
 • Dahili 128 mb flash bellek ve genişletilmiş SD kart kaydı
 • Sessiz fonksiyonu

-Bağlantı Şeması

İntercom Sistem bağlantısı son derece pratiktir. Zil panelleri, kamera ve daire içi monitörler tek hat üzerinden basitçe bağlanır. 

– İntercom Sistemde Kullanılan Ürünler

MONİTÖRLER

2K-400

Daire İçi Monitör (4.3 inch)

 • Daireler arası görüşme
 • Handsfree (butona basılı tutmadan konuşma)
 • Dokunmatik buton
 • Ultra ince tasarım (17 mm)
 • Yüksek çözünürlük (800×480 piksel)
 • Kablolama: 2 kablo, Kutupsuz bağlantı
 • Özel tırnak geçmeli arka kapak montajı.

2K-430

      

Daire İçi Monitör (4.3 inch)(Daireler arası görüşme özellikli)

 • 4.3 inch dijital TFT yüksek çözünürlük
 • Ultra-ince tasarım
 • Hands-Free (butona basılı tutmadan konuşma)
 • Menülere kolay erişim
 • Navigasyon dokunmatik butonlar
 • Değiştirilebilir melodi seçeneği
 • Kablolama: 2 Kablo – Kutupsuz bağlantı

2K-700

7” Daire İçi Monitör

 • Daireler arası görüşme
 • Resim hafızalı daire içi monitör
 • Dokunmatik ekran
 • Hands-Free (Butona basılı tutmadan görüşme)
 • Tüm 2K dış kapı panel ve daire içi monitörleriyle
  uygulanabilir.

2K-701

      

Daire İçi Monitör (7 inch) (Daireler arası görüşme özellikli)

 • Kapasitif dokunmatik butonları,
 • 800×480 piksel yüksek çözünürlüğü,
 • 7 inch renkli TFT ekranı,
 • Sadece 2 kabloyla kutupsuz bağlantı özelliği,
 • Daire sakinleri ve ziyaretçiler için daha güvenli ve kolay erişim, Ultra-ince tasarım
 • Hands-Free (butona basılı tutmadan konuşma)
 • Menülere kolay erişim

ZİL PANELLERİ

2K-61

Villa Dış Kapıları İçin Zil Paneli ve Kart Okuyucu

 • Darbeye dayanıklı paslanmaz çelik kasa
 • ARS 105 yüksek çözünürlüklü kamera
 • 4mm plexiglass malzemeden koruyucu kapak
 • 125 kHz proximity teknolojisi
 • Yüzey montaj
 • IP44 koruma oranı

2K-91

      Villa Zil Paneli

 • Villa dış kapıları için zil paneli
 • Darbeye dayanıklı paslanmaz kasa
 • ARS 105 yüksek çözünürlüklü kamera
 • Sıva üstü montaj
 • IP54 koruma oranı

  2K-92

   Villa Zil Paneli

  • 2 butonlu villa zil paneli
  • Darbeye dayanıklı paslanmaz kasa
  • ARS 105 yüksek çözünürlüklü kamera
  • Sıva üstü montaj
  • IP54 koruma oranı

  2K-130

       Apartman Giriş Kapısına Takılan Dijital Zil Paneli ve Kart Okuyucu

  • 125 kHz proximity teknolojisi
  • Şifreyle kapı açma
  • Güç Kaynağı: DC 20~28V
  • Kamera Lensi 1/3 inch color CCD
  • Güç Tüketimi: Bekleme anında 1.6W
   Çalışma durumunda 3.7W
  • Video Sinyali: 1Vp-p, 75Ω, CCIR standard
  • Kilidin Güç Çıkışı: 12V DC 300mA
  • Röle Aktivasyon Süresi: 1 sn. – 10 dk. arasında ±5%
  • Çalışma Sıcaklığı: -5ºC / +45ºC
  • Ölçüler: 300(Boy) x 110(En) x 43(Kalınlık) m

    2K-180

    Apartman Giriş Kapısına Takılan Dijital Zil Paneli ve Kart Okuyucu

    • Tuş takımlı alüminyum alaşımlı panel tasarımı
    • 125 kHz proximity teknolojisi
    • Şifreyle kapı açma
    • Kamera açısı ayarlanabilir
    • 3.5 inch renkli TFT ekran
    • Kolay arama yapmak için isim listesi ekranı

    NETELSAN

    ALGAN 4,3 HANDS FREE

    • 4.3” LCD ekran, dokunmatik tuşlu,
    • Handsfree (eller serbest konuşma),
    • Dekoratif görünümlü,
    • Kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
    • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
    • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme,
    • Kapıyı açma,
    • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
    • Otomatik ve manuel kapanma,
    • Kapı önünü izleyebilme,
    • İstenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
    • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
    • Meşgul led gösterge,
    • Güvenlik kamerasını görebilme,
    • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),
    • F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
    •  F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon yükleyebilme,
    • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,
    • Binadaki 8 kapı ile ve 2. güvenlikle görüşebilme

     ALGAN 7 HANDS FREE

        

     • 7” LCD ekran, dokunmatik tuşlu,
     • Handsfree (eller serbest konuşma),
     • Dekoratif görünümlü,
     • Kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
     • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
     • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme,
     • Kapıyı açma,
     • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
     • Otomatik ve manuel kapanma,
     • Kapı önünü izleyebilme,
     • İstenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
     • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
     • Meşgul led gösterge,
     • Güvenlik kamerasını görebilme,
     • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),
     • F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
     •  F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon yükleyebilme,
     • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,
     • Binadaki 8 kapı ile ve 2. güvenlikle görüşebilme

     ALGAN 7 PLUS HANDS FREE

     • 7” LCD ekran,dokunmatik tuşlu, handsfree (eller serbest konuşma),
     • Dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
     • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
     • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme,
     • Kapıyı açma,
     • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
     • Otomatik ve manuel kapanma,
     • Kapı önünü izleyebilme istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
     • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
     • Meşgul led gösterge,
     • Güvenlik kamerasını görebilme,
     • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),
     • F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
     • F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon yükleyebilme,
     • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,
     • Binadaki 8 kapı ile ve 2. güvenlikle görüşebilme.

     SVORDER 4,3 BEIGE

     ·  4.3” LCD ekran, butonlu tuşlu,

     ·  Handsfree (eller serbest konuşma), dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,

     ·  2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),

     ·  Kapı ve kapıcı ile görüşebilme, kapıyı açma,

     ·  3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),

     ·  Otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,

     ·  Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,

     ·  Meşgul led gösterge, güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,

     ·  5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),

     ·  F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,

     ·  F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon atayabilme,

     ·  Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,

     ·  Binadaki 8 adet kapı ve 2. güvenlikle görüşebilme

        SVORDER 4,3 HANDFREE

        • 4.3” LCD ekran, butonlu tuşlu,
        • Handsfree (eller serbest konuşma),
        • Dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
        • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
        • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme, kapıyı açma, 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
        • Otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.)
        • Farklı yerleri izleyebilme, parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
        • Meşgul led gösterge, güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,
        • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),
        • F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
        • F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon atayabilme,
        • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,
        • Binadaki 8 adet kapı ve 2. güvenlikle görüşebilme.

        SVORDER 7  PLUS HANDFREE BEIGE

        • Daireler arası sesli iletişim
        • 7” LCD ekran,dokunmatik tuşlu,
        • Handsfree (eller serbest konuşma),
        • Dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
        • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
        • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme, kapıyı açma,
        • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
        • Otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.)
        • Farklı yerleri izleyebilme,
        • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
        • Meşgul led gösterge,
        • Güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,
        • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç),
        • F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
        • F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon yükleyebilme,
        • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme,
        • Binadaki 8 kapı ile ve 2. güvenlikle görüşebilme.

           TİARA 3.5″ PLUS HANDSFREE

           • Daireler arası sesli iletişim
           • 4.3” LCD ekran,
           • Handsfree (eller serbest konuşma),
           • Butonlu, dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü, 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir), kapı ve kapıcı ile görüşebilme, kapıyı açma, 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme), otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme, parlaklık ve renk ayarları yapabilme, meşgul led gösterge, güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme, 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç), dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme.

           TİARA 4,3

           • 4.3” LCD ekran,

            • İstenildiğinde handsfree (eller serbest konuşma) seçeneği, butonlu, dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
            • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir), kapı ve kapıcı ile görüşebilme,
            • Kapıyı açma, 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
            • Otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
            • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
            • Meşgul led gösterge, güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,
            • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç), dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme.

              TİARA X1 4,3 Baseline

              • 4.3” LCD ekran,
              • Butonlu, istenildiğinde handsfree (eller serbest konuşma) seçeneği,
              • Dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü, 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir), kapı ve kapıcı ile görüşebilme,
              • Kapıyı açma,
              • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme), otomatik ve manuel kapanma,
              • Kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
              • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
              • Meşgul led gösterge,
              • Güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,
              • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç), dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme.

              TYPHOON 7

               

              • 7” LCD ekran,
              • Dokunmatik tuşlu,handsfree (eller serbest konuşma), dekoratif görünümlü, kızaklı (duvar askı aparatlı), sıva üstü,
              • 2 konuşma kanallı (bir daire kapı ile görüşürken, diğer daire kapıcı veya güvenlikle görüşebilir),
              • Kapı ve kapıcı ile görüşebilme, kapıyı açma,
              • 3 farklı zil sesi, zil sesini ayarlayabilme (tamamen kapatabilme),
              •  Otomatik ve manuel kapanma, kapı önünü izleyebilme, istenirse 8 adete kadar kamera bağlanarak (otopark,çocuk parkı vb.) farklı yerleri izleyebilme,
              • Parlaklık ve renk ayarları yapabilme,
              • Meşgul led gösterge, güvenlikle görüşebilme, güvenlik kamerasını görebilme,
              • 5 + koaksiyel kablo ile çalışma ( iç zil kablosu hariç), F1 tuşu ile ikinci kapıyı daireden direkt görebilme,
              • F1 ve F2 tuşları ile isteğe bağlı olarak yazılım değişikliği yaparak fonksiyon yükleyebilme,
              • Dijital panelle veya buton çözücü yardımıyla analog panelle zil tesisatsız çalışabilme, binadaki 8 kapı ile ve 2. güvenlikle görüşebilme.

               ZİL PANELLERİ

               Diafonlu Dijital Tuşlu Kartlı Zil Paneli

               Çift Sıralı Hoparlörsüz Zil Paneli

               Çift Sıralı Kameralı Zil Paneli

               Diafonlu Dijital Tuşlu Zil Paneli

               Dokunmatik Kameralı Dijital Tuşlu Kartlı Zil Panelleri

               Hoparlörlü Zil Paneli

               Çift Sıralı Kameralı Zil Paneli

               Kameralı Dijital Zil Panelleri (Octopus)

               Obsidian Kameralı Çift Sıra Hoparlörlü Zil Paneli

               Obsidian Dijital Kartlı Geçişli Zil Paneli

               XP-1- Dijital Kartlı Geçişli Zil Paneli

               – Bayilikler ve Çalıştığımız Firmalar

               TEKOBA

               BAYİSİDİR