+90 212 401 22 62 info@tekoba.com

ŞİFRELİ , PARMAK İZLİ VE KARTLIGEÇİŞ SİSTEMLERİ

Bu sistem ev dış kapıları, işyeri ya da ofislerde rahatlıkla kullanılabilir. Kart okuyucu sistemi ve elektronik kilit sistem özelliğinin bütünlük kazanması ile edinilen Şifreli , Parmak İzli ve Kart Okuyuculu Cihazlar kapı açma kollu kilit sistemi istediğiniz kapıları açma yetkisine sahip bir cihazdır. Kalem pil ile çalışan bu sistem özelliği çok kullanışlı bir ürünlerdir.

Özellikle apartman, siteler ve işyeriotoparklarına saha önceden giriş ve çıkışına onay verdiğiniz araçların hızlı olarak geçiş yapmasını ve yabancı yahut ziyaretçi araçlarında kontrollü olarak geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik geçiş sistemini oluşturan üniteler; Otopark bariyeri, OGS – HGS otopark anteni, otomatik araç geçiş kontrol paneli, araç cam ve plaka etiketleri ve otopark giriş çıkış programıdır.

Bavul, çanta, el arabası yahut tekerlekli sandalye ile rahatlıkla geçebileceğiniz hızlı geçiş turnike sistemleri, pleksiglass bir engele sahiptir ve yetkisi olan kişiler için sağa ve sola aynı küçük bir kayar kapı gibi açılarak kullanıcısına net bir geçiş alanı bırakır. Hidden gate turnike olarak da adlandırılan hızlı giriş ve çıkış turnikeleri istenirse kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemi cihazları ile birliktede güvenlik seviyesi arttırılmış halde kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak ta uzaktan kumanda yahut buton ile açılıp kapatılabilir.

Tripod turnikeler 3 kollu olup, kolları bel hizasındadır. Şuan piyasada en çok kullanılan modeller olup tek ayaklı, çift ayaklı ve duvara monte edilebilen modelleri mevcuttur. Paslanmaz çelikten üretilmiş olup CE sertifikasına sahiptir. Paslanmaz çelik turnikeler, kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma cihazları ile birlikte kullanılabileceği gibi istenirse jeton, para okuyucu, buton yahut uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilir. Deprem, sel ve yangın gibi acil durumlarda diğer güvenlik sistemlerinden tetik alarak turnike enerjisi kesilip kolun boşa dönmesi sağlanarak hızlı kaçış sağlanabilir.

Bilgisayar bağlantılı bekçi tur kontrol sistemleri, güvenliğin gerekli olduğu tüm alanlarda kullanılan ve kullanım alanı oldukça geniş olan sistemlerdir. Bekçi tur sistemleri, güvenlik görevlilerinin yer aldığı her alanda güvenlik görevlilerini takip etmek için kullanılır. Bu sistemler; tur ve yuva kartı, tur noktası ve bekçi kontrol kaleminden oluşmaktadır. Bu sistemleri kullanabilmek için ilk önce programa tur noktaları ve tur kartları tanıtılmaktadır. Tanıtılan kartları bekçiler tura çıkacakları zaman sisteme okutmakla yükümlüdürler. Kayıt tamamlandıktan sonra bekçilerin devriye gezecekleri alanlara kontrol noktaları yerleştirilir. Bekçiler kontrol noktalarında yer aldıklarında bekçi kontrol kalemini bu noktalara okutarak o anki saat ve tarihin raporlanması sağlanır.

Bozuk para, kemer tokası, metal para, anahtar, silah, bıçak, bomba ve diğer patlayıcılar için güvenlik seviyesi belirlenebilir.Uzaktan kumandalı olup ayarlar kumanda ile de yapılabilir.Farklı hassasiyet seviyeleriyle en uygun geçiş alarmı ayarlanabilir. Suya ve ateşe karşı dayanıklıdır. Parazit dengeleyicisi ile ilk açıldığında etrafındaki metal yoğunluğunu setler ve bir daha onları tanımaz. İçerisinden geçen kişi sayısını ve alarm sayısını ekranda gösterebilir. GB 15210-1994 Uluslararası genel teknik koşullarını sağlar. GB4793 Temel güvenlik ve NILECJ-0601 Kişisel güvenlik standartlarındadır. Metal yaklaştığı zaman sesle ve ekranında ışık yakarak uyarı verir. Metal sağ, sol yahut orta kısımdaysa tam yerini tespit eder. Alarm sesi seviyesi ayarlanabilir. LCD ekranlı ayarlar menüsü girişinde güvenlik şifresi vardır.